Logistika

Logistika v 6 krocích: od dánské školky po vůni vánočního stromku u Vás doma!

Než se vánoční stromek usadí na čestném místě ve vašem obývacím pokoji a vůně pryskyřice se dostane do všech koutů vašeho domova, urazí více než 1 000 km a projde řadou operací a kontrol.

logistyka obrazek

Školka

Dánští školkaři nejprve zasadí sazenice do půdy a poté více než deset let pečlivě a s úctou pečují o každé místo s kavkazskou jedlí. Pro správný vývoj mladého porostu je nezbytná jeho pravidelná kontrola, provádění různých údržbových úkonů a sezónního prořezávání. Vše se řídí přísným harmonogramem, který je znám po generace.

Kácení

Systematická práce se vyplatila – z většiny stromků vyrostly krásné vánoční stromky, které svou odolností a vznešeností těší ošetřovatele. Když jsme se dozvěděli o kácení, vydali jsme se na cestu do Skandinávie, abychom provedli osobní výběr vánočních stromků a odvezli si jen ty nejlepší z nejlepších.

Balení

Postup balení musí být promyšlený a musí zohledňovat potřeby našich zákazníků, protože právě správné označení a zabalení stromů rozhoduje o jejich čerstvosti a nepoškození. Osekání a nakládání musí probíhat podle plánu, tj. rychle a efektivně.

Přeprava

Zabalené vánoční stromky odpočívají na nákladních autech a čekají na cestu do Polska. Mnohahodinová cesta je výzvou pro řidiče i stromy. Při plánovaných zastávkách je třeba zkontrolovat, zda jsou vánoční stromky v dobrém stavu. Po odbavení v Zatoru provedeme vykládku a inventuru.

Prodej

Kavkazské jedle prodáváme především velkoobchodním zákazníkům, kteří navštěvují sběrné místo „Choinki Hurtownia Wadowicka“ nebo kteří čekají na dodávku, aby mohli zahájit vlastní distribuci na svých pracovištích. Mezitím se naše stánky hemží zákazníky a telefony zvoní jako o život.

Domov

Je to nejkrásnější okamžik celého logistického procesu – zvláště když se hlava rodiny nenápadně objeví doma s nádherným vánočním stromkem, lehce poprášeným sněhovými vločkami, a děti i zbytek domácnosti se nemohou dočkat, až ho ozdobí. Radost propuká..